×

منوی اصلی

true
true
در هفته دولت به‌دنبال افتتاح طرح‌های واقعی هستیم
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره اهمیت بزرگداشت ‌هفته دولت ضمن تاکید بر استفاده از همه روش‌های اطلاع رسانی به مردم در راستای خدمات دولت، گفت: در بهره برداری از طرح‌ها به‌دنبال افتتاح طرح‌های واقعی هستیم و ‌طرح هایی که به طور کامل آماده است مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش نسیم یزد نیوز،«احمد ترحمی» در نشست هم‌اندیشی بزرگداشت ‌هفته دولت که در دفتر این معاونت جمعی از مدیران استانداری برگزار شد، ضمن تشریح تصمیمات انجام ‌شده در جهت بزرگداشت هفته دولت در جلسه شورای معاونین استانداری، اظهار کرد: بخش بزرگ سرمایه‌های اجتماعی دولت اعتماد عمومی است.

وی افزود: امروز متاسفانه بخشی از این اعتماد به دلیل تبلیغات و سیاه نمایی‌ها، ضعف در عملکردها و نارسایی‌ها از دست رفته و در این مسئله نباید دشمن را مقصر دانست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: هر کدام از ما با عملکرد خود از جمله عدم پاسخگویی و عدم رسیدگی به وظایف محول می‌توانیم در نقش دشمن باشیم.

ترحمی با ابراز تاسف از تضعیف و کمرنگ شدن اعتماد عمومی در بخش‌هایی از جامعه، تصریح کرد: نباید به نحوی اقدام شود که نقطه مثبتی نیست و باید توجه کرد علیرغم همه مسائل و مشکلات موجود، قدم‌های مثبت  زیادی برداشته شده است.

این مسئول به حداقل رسیدن مسائل امنیتی در استان را نشان‌دهنده توجه به این مسئله دانست و بیان کرد: بسیاری از اقدامات زیربنایی همچون دو خطه شدن راه‌آهن یزد (بافق به اصفهان) و یزد به اقلید که در حال انجام است با سرمایه‌گذاری عظیمی همراه است در حالی که این مهم به طور کامل اطلاع رسانی نشده است.

معاون استاندار با تاکید بر برگزاری برنامه‌های ‌بزرگداشت هفته دولت خارج از برنامه‎‌های مرسوم گذشته در جهت ارائه گزارش عملکرد و پاسخگویی نسبت به مردم، عنوان کرد: در سطح شهرستان‌ها باید تلاش شود تا با ایجاد روحیه امید ، تعامل و همبستگی اجتماعی در جهت معرفی دستاوردهای دولت برنامه‌های موثری برگزار شود.

این مقام مسئول همچنین در تبیین رویکرد استان در برگزاری هفته دولت، تصریح کرد: در این برنامه‌ها چهار رویکرد تبیین سیاست‌های دولت، تبیین راهبردهای کلان مدیریت ارشد استان به‌همراه معرفی دستاوردهای چند ساله دولت و همچنین گزارشی از عملکرد مدیریت استان در یک سال گذشته را دنبال می‌کنیم.

وی همچنین تاکید کرد: در افتتاح پروژه‌ها نباید از معرفی و قدردانی از همه مدیران و مسئولانی که در طی سالهای گذشته در شکل گیری و به نتیجه رسیدن این طرح‌ها تلاش داشته‌اند، غافل باشیم.

ترحمی همچنین نسبت به اقدامات انجام گرفته از سوی مدیریت ارشد استان، گفت: امروز توسط استاندار و معاونین حدود 160 طرح ‌بزرگ و معطل مانده استان که موجب نارضایتی عمومی شده، شناسایی و با تامین اعتبار و تعیین دستگاه پیگیر، نسبت به تعیین تکلیف آن اقدامات لازم صورت گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به طرح مسکن اجتماعی زارچ که معطلی آن در چند سال گذشته موجب نارضایتی اهالی منطقه شده بود، گفت: با توجه به اینکه این طرح وظیفه‌ مستقیمی برای دولت نداشت با پیگیری‌های استان و مدیران مربوطه بخش عمده مشکل این طرح حل و به خانواده‌ها تحویل داده شده است.

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: در بهره برداری از طرح‌ها به دنبال‌ افتتاح طرح های واقعی هستیم نه اینکه به اصطلاح آبروداری کنیم و طرح‌هایی که به طور کامل آماده است مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.


true
true
true