×

منوی اصلی

true
true
ثبت‌نام تاکنون 11 هزار یزدی برای خادمی امام رضا(ع)
مسئول دفتر آستان قدس رضوی در استان یزد، گفت: تاکنون 11 هزار یزدی برای خادمی حرم امام رضا(ع) ثبت‌نام کردند.

به گزارش نسیم یزد نیوز، دکتر «محمدحسین رحیمی‌ نسب» در جریان دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد، با بیان این که خادمیاران رضوی شعار «کار در استان، مزد در آستان» را در دل دارند، اظهار کرد: امیدواریم این حرکتی که تحت عنوان خادمیاری در استان‌ها ایجاد شد، به ایجاد یک چهره رضوی در هر شهر و استانی مبدل شود.

وی با بیان این که در حال حاضر حدود یازده هزار نفر در سامانه ثبت‌نام کردند که اقدامات لازم در ارتباط با هشت هزار نفر از این افراد انجام شده، افزود: شش هزار نفر در مدت این سه سال گزینش و 60 جلسه آموزشی برای این هشت هزار نفر در سراسر استان یزد برگزار شده است.

مسئول دفتر آستان قدس رضوی در استان یزد با اشاره به این که بالغ بر دو هزار نفر از خادمیارانی که در یزد فعالیت می‌کنند، دارای مدارک فوق لیسانس و دکتری هستند،‌گفت: حدود 65 درصد خادمیاران امام رضا در استان یزد زیر 40 سال سن دارند.

رحیمی‌ نسب ادامه داد: تلاش داریم بتوانیم در این 25 عرصه خدمتی با انرژی خدمتی که در استان وجود دارد جریانی رضوی در یزد ایجاد کنیم.

وی از اجرای طرح قرار هشتم در یزد خبر داد و تصریح کرد: در راستای نمادسازی و گفتمان‌سازی رضوی، برنامه‌ای تحت عنوان قرار هشتم طراحی شده و هشتم هر ماه، این برنامه در شهرستان‌های مختلف یزد برگزار می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: طرحی تحت عنوان طرح شش محوری سامان در استان یزد تدوین شد و در این طرح، کل موضوع خانواده و ازدواج در شش موضوع ترویج ازدواج، تسهیل ازدواج، تشکیل خانواده صحیح، تحکیم خانواده در نظر گرفته شده و محتوایی آماده و کلاس‌هایی برای این موضوع برگزار شده است.

مسئول دفتر آستان قدس رضوی در استان یزد ادامه داد: جامعه هدف اولیه ما اعضای تحت همکاری این دفتر در استان یزد هستند و پس از آن بحث خانواده و سبک زندگی رضوی را بر اساس این طرح در کل استان دنبال می‌کنیم.

رحیمی نسب با بیان این که سلامت، اقتصاد سالم، عوامل موثر بر سلامت و سعادت و موارد مختلف دیگر فرهنگی در جامعه توسط معاونت فرهنگی دنبال می‌شود، از اجرای طرح چهارشنبه‌های رضوی در مدارس استان یزد خبر داد و افزود: در راستای ترویج سبک زندگی رضوی در استان یزد، برنامه‌های با محوریت رضوی در استان یزد برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که تا به الان تقریبا شش هزار بیمار را تحت عنوان ویزیت رایگان در گروه خادمیاران سلامت قرار دادیم، خاطرنشان کرد: 120 نفر پزشک و گروه سلامت در قالب اردوهای جهادی و طرح خادمیاری سلامت در یزد فعالیت می‌کنند.

مسئول دفتر آستان قدس رضوی در استان یزد در پایان سخنان خود،‌گفت: طرح سلام بر امام هم چهارشنبه‌ها در مساجد برگزار می‌شود و در حال حاضر 40 مسجد در استان این اقدام را در حال انجام می‌دهند.

انتهای پیام


true
true
true