×

منوی اصلی

true
true
توجه به توسعه صنعت پوشاک مشکل بیکاری را برطرف می‌کند
نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه توجه به توسعه صنعت پوشاک، مشکل بیکاری را رفع می‌کند بر ضرورت ایجاد شهرک‌های پوشاک در کشور تاکید کرد.

به گزارش نسیم یزد نیوز، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی دقایقی قبل در دیدار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وی اظهار داشت:  یکی از مسائل بسیار مهم در ارتباط با رفع مشکل بیکاری در جامعه به ویژه در بین جوانان، راهنمایی آنها به سمت مشاغل مورد نیاز جامعه و آموزش برای توانمند شدن در آن شغل است.

وی با اشاره به جمعیت نزدیک به 80 میلیونی کشور خاطرنشان کرد: هر نفر در ایران هم اگر 4 قطعه لباس در سال نیاز داشته باشیم نزدیک به 320 میلیون قطعه می‌شود که در انواع مختلف است.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: تامین این لباس‌ها نیاز به تکنولوژی بسیار بالا و سرمایه‌گذاری کلان ندارد و برای اجرای کامل آن هم 10 میلیون نفر باید مشغول به کار شوند.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: اگر سرمایه‌گذاری درستی در ارتباط با این موضوع صورت گیرد، قطعا بخش بسیار عمده‌ای از آمار بیکاری که در جامعه داریم برطرف می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بر ایجاد شهرک‌های پوشاک در استان‌های مختلف کشور تاکید کرد و افزود: کارهای خرد و خانگی به نوبه خود خوب و برای رفع مشکل اقتصادی افراد موثر است اما اگر بخواهیم به صروت کلان این موضوع را در کشور رفع کنیم، باید نسبت به ایجاد شهرک تخصصی پوشاک اهتمام داشته باشیم.

وی به صنایع وابسته به پوشاک اشاره کرد و افزود: قطعا در صورتی که پوشاک در کشور به درستی فعال شود، زمینه‌ای به وجود می‌آید که صنایع وابسته از جمله صنعت نساجی، تولید نخ و پارچه و دیگر صنایع وابسته هم فعال می‌شوند.

امام جمعه یزد بر ضرورت شفاف‌سازی در فعالیت‌های مختلف کشور تاکید کرد و افزود: اگر ما درون کشور را بازسازی کنیم و از ظرفیت‌های بالایی که در کشور هست به درستی استفاده شود، هیچ نیازی به کشورهای وابسته نداریم.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: در صورتی که به صنایعی از جمله پوشاک توجه ویژه‌ای صورت گیرد، نه تنها جلوی واردات عظیمی که الان در حوزه پوشاک داریم گرفته می‌شود، بلکه ایران به عنوان یکی از صادر کنندگان پوشاک جهان هم  شناخته می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه الان بازنشستگان در کشور ‌با مشکلاتی روبرو هستند گفت: باید زمینه‌ای فراهم شود که از ظرفیت بسیار گسترده‌ای که در بین بازنشستگان وجود دارد بهره‌گیری شود نه اینکه آنها وقت خود را بدون هیچ برنامه‌ای بگذرانند.

وی به اشتغال بانوان اشاره کرد و افزود: موضوع بسیار مهمی که در ارتباط با اشتغال بانوان وجود دارد این است که آنها از صبح تا عصر مجبور به حضور در اداره هستند و وقت رسیدگی به خانه و خانواده را ندارند.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه جامعه نیاز به استفاده از ظرفیت گسترده‌ای که در بین بانوان هست دارد خاطرنشان کرد: ساعات کاری بانوان باید به چهار ساعت کاهش پیدا کند تا هم از ظرفیت آنها در امور مختلف بهره‌گیری شود و هم آنها وقت رسیدگی به خانواده را داشته باشند.

ناصری یزدی افزود: بانوان در چهار ساعت می‌توانند کار خود را به درستی و کامل انجام دهند ولی حتی می‌توان در صورتی که کار به صورت کامل انجام نمی‌شود، مابقی کار را به صورت دور کاری و در منزل انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه متاسفانه الان برخی شرکت‌ها هستند که پول بسیار کمی به بانوان می‌دهند و ساعات کاری آنها را هم زیاد قرار می‌دهند افزود: باید زمینه‌ای به وجود آوریم که جلوی این چنین بی‌احترامی‌هایی که بانوان می‌شود گرفته شود.

منبع: تسنیم


true
true
true