×

منوی اصلی

true
true
تحقیقات و پژوهش‌ها همسو با اولویت‌های توسعه‌ای استان باشد
استاندار یزد در کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان تاکید کرد: از اجرای ‌تحقیقات غیرکاربردی که موجب تحمیل هزینه برای بیت‌المال می‌شود، پرهیز گردد و پژوهش‌های ارائه شده به کارگروه همسو با اولویت‌های توسعه‌ای استان باشد.

به گزارش نسیم یزد نیوز،«محمدعلی طالبی» در نخستین نشست کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری شورای برنامه ریزی و توسعه استان،اظهار کرد: لازم است تحقیقات و پژوهش‌های ارائه شده به کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان همسو با اولویت‌های توسعه‌ای استان باشد و بتواند گره‌ای را از مشکلات مردم باز کند.

وی ‌با بیان این‌که «باید این اختیار به دستگاه‌ها داده شود که اگر کار پژوهشی دارند در یک بازه زمانی مشخص به کارگروه ارائه دهند»، افزود: پس از ارائه این طرح‌های پژوهشی، در کارگروه روی آن بحث و برای تصویب به شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ارائه شود تا برخی از این طرح‌ها که بسیار خوب و کاربردی هستند، مورد استفاده قرار گیرد.

استاندار یزد: پیشنهاد می‌شود که ١٢ طرح پژوهشی و تحقیقاتی اولویت دار که در این جلسه مطرح شد به اعضای کارگروه ارائه شود و اعضاء نظرات خود را در رابطه با اصلاح عناوین، اضافه کردن یا حذف آن اعلام کنند تا در کارگروه به یک جمع بندی برسد و نهایی شود.

طالبی تصریح کرد: کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان برنامه‌های متعددی دارد که نیازمند همراهی و همکاری اعضای کارگروه است و تدوین فهرستی از موضوعاتی که می‌تواند در دستورکار این کارگروه قرار گیرد، لازم است.

این مسئول در خصوص فعالیت‌های پژوهشی ‌و تحقیقاتی در استان، گفت: با توجه به کارهای انجام شده، باید بخشی از نگرانی‌های ما درخصوص اینکه ممکن است این پژوهش‌ها کاربردی نباشد و تحمیل هزینه به دستگاه‌ها و بیت‌المال باشد برطرف شود و اعتبارات پژوهشی و آموزشی استان در این حوزه هزینه گردد.

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر ضرورت انتخاب مجری‌ها و مشاوران توانمند برای این پژوهش‌ها و نظارت مناسب بر روند اجرای آن در استان، ‌خاطرنشان کرد: برخی از پژوهش‌ها در گذشته انجام شده که با مشکلاتی روبه‌رو بوده و باید مراقبت لازم در خصوص اینکه پژوهش‌ها کاربردی باشند، صورت گیرد.‌


true
true
true