×

منوی اصلی

true
true
همه دستگاه‌ها و دانشگاه‌ها با نمایشگاه‌ مجازی «باما» همکاری کنند
نمایشگاه مجازی باما با پوشش ۱۴۶ رشته دانشگاهی و ۲۰۰۰ هزار فرصت شغلی و با هدف ایجاد تغییر در روند کاری و اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در یزد رونمایی شد.

به گزارش نسیم یزد نیوز،«محمدعلی طالبی» استاندار یزد هم در مراسم رونمایی از این نمایشگاه اظهار داشت: اینکه افرادی با انگیزه‌ها و علایق شخصی در مسیری قدم بگذارند که مورد تایید همه هست و پیوندی بین دانشگاه و محیط کار ایجاد می‌کند کار بسیار خوبی است.

وی تصریح کرد: بحث معرفی فرصت‌های شغلی کار بسیار خوبی است، این کار صرفا برای فارغ‌التحصیلان نیست و یک جهت‌گیری بسیار خوب به دانشجویان می‌دهد تا خود را برای حضور در بازار کار آماده کنند.

استاندار یزد با بیان اینکه افراد می‌توانند به وسیله نمایشگاه مجازی «باما» با نگاه به بازار اشتغال انتخاب رشته کنند و در این مسیر حرکت نمایند گفت: کار دسته بندی شده به این صورت منسجم قبلا انجام نشده بود.

طالبی خاطرنشان کرد: به جهت ارزشی که این کار دارد و الگوی بسیار خوبی که می‌تواند برای سایر رشته‌ها باشد بنا شد که در این نشست رونمایی صورت گیرد و هم تاکیدی بر همکاری همه دستگاه‌ها و دانشگاه‌ها با تیم مجری این طرح باشد.

وی با بیان این‌که باید زمینه استفاده همه افرادی که قصد انتخاب رشته دارند از این نمایشگاه مجازی فراهم شود گفت: امیدواریم این نمایشگاه به همه رشته‌های دانشگاهی گسترش یابد و هم الگویی برای همه کشور باشد.

معرفی 2000 واحد صنعتی و تولیدی مرتبط با 146 رشته دانشگاهی به دانشجویان

دکتر«محمدتقی قانعیان» موسس و مدیر نمایشگاه مجازی باما در ارتباط با برپایی این نمایشگاه و اهدافی که دنبال می‌کند، در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار کرد: بر اساس این تفکر، کتاب کارآفرینی و فرصت‌های شغلی در مهندسی بهداشت محیط تدوین شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن نمایشگاه مجازی باما به صورت تخصصی به بحث معرفی مشاغل و فعالیت‌هایی که در حوزه رشته‌های مختلف دانشگاهی وجود دارد می‌پردازد و به این ترتیب دانشجویان و افرادی که قصد انتخاب رشته دارند می‌توانند با دیدی باز نسبت به آینده کاری خود، اقدام به انتخاب رشته نمایند.

وی با تاکید بر این‌که اهداف این نمایشگاه با رویکرد توانمندسازی و توسعه اشتغال تدوین شده تصریح کرد: توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و رونق تولید ملی، تعامل علم و کار و ارتباط دانشگاه و صنعت و حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم، کمک به دانش‌آموزان جهت انتخاب دقیق‌تر رشته‌های دانشگاهی در کنکور، توانمند‌سازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختل و توسعه اشتغال و کارآفرینی، تسهیل در رفع نیازهای صنایع، مراکز اداری تجاری درمانی اقامتی در حوزه بهداشت، ایمنی، میحط زیست و انرژی، حمایت از تولید کنندگان داخلی، سازمان‌های مردم نهاد، انجمن‌ها و موارد مختلف دیگر از طریق معرفی این واحدها به صنعت و جامعه از جمله مواردی است که در این نمایشگاه به صورت تخصصی به آن پرداخته شده است.

قانعیان گفت: به واسطه این نمایشگاه، 146 رشته با 2000 هزار واحد صنعتی و تولیدی که مرتبط با آن فعالیت می‌کنند به افرادی که قصد انتخاب رشته دارند معرفی می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از بخش‌های این نمایشگاه مجازی، بخش کارآفرینی و کارجویی است و هر یک از شرکت‌های مرتبط با این رشته‌ها اگر نیاز به نیروی متخصص دارند می‌توانند به صورت رایگان درخواست خود را در سایت ثبت کرده و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان از آن مطلع شوند.

موسس و مدیر نمایشگاه مجازی باما ادامه داد: تعیین یک نفر نماینده از هر دانشگاه جهت ارسال نظرات در راستای تقویت کار و تحویل جدیدترین نسخه برنامه آموزشی رشته‌های مرتبط جهت بارگذاری در سایت یکی از مهمترین مسائلی است که انتظار می‌رود دانشگاه‌های استان یزد در حمایت از این نمایشگاه مجازی انجام دهند.

قانعیان با بیان این‌که هیچ کارخانه، هتل، بیمارستان و دیگر عرصه‌های کشور نیست که از این نمایشگاه مجازی نتواند استفاده کند گفت: در دیداری که با آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و همچنین دیدار با استاندار یزد داشتیم، آنها این اقدام را تایید و نسبت به تقویت آن تاکید کردند.

تداوم فعالیت‌ نمایشگاه مجازی باما نیازمند حمایت و همراهی است

قطعا راه‌اندازی این نمایشگاه نقش بسیار مهمی در رفع مشکل انتخاب رشته ناآگانه افراد دارد و پذیرفته شدگان کنکور از این پس می‌توانند با دیدی کاملا باز نسبت به آینده شغلی خود، اقدام به انتخاب مسیر زندگی و رشته تحصیلی خود کنند.

با این وجود این اقدام در حال حاضر به صورت فردی و توسط یک مجموعه متشکل از اساتید دانشگاه و تعدادی دانشجو در حال انجام است و در صورتی که بخواهیم نمایشگاه مجازی باما به عنوان پایه‌ای برای رفع مشکل انتخاب رشته کنکور در کل کشور تاثیرگذار باشد، لازم است بخش‌های مختلف مرتبط، از این نمایشگاه حمایت‌های مادی و معنوی را در حد امکان انجام دهند.

این نمایشگاه در وب سایت باما اچ اس ای به نشانی www.Bamahsee.com همزمان با اعلام نتایج کنکور سراسری امسال آغاز به کار کرد و پذیرفته شدگان کنکور می‌توانند با مراجعه به آن، هرآنچه در ارتباط با آینده شغلی رشته مد نظر خود نیاز دارند را دریافت نمایند.


true
true
true