×

منوی اصلی

true
true
ساخت 40 هزار مسکن خیری در کشور
مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور با اشاره به ساخت 40 هزار مسکن خیری در کشور، خواستار راه‌اندازی انجمن خیرین مسکن ساز در شهرستان‌های یزد شد.

به گزارش نسیم یزد نیوز،«کیومرث سلگی» در نشست انجمن خیرین مسکن ساز استان یزد که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد برگزار شد اظهار کرد: انجمن خیرین مسکن ساز در تمام استان‌های کشور و 120 شهرستان فعالیت می‌کند.

وی از ساخت حدود 40 هزار واحد مسکونی در کشور توسط این انجمن خبر داد و افزود: همه انجمن‌های خیرین مسکن ساز کشور، با مشارکت و محوریت خیران در حال فعالیت هستند.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور با اشاره به اینکه عملکرد استان یزد در ارتباط با ساخت مسکن خیری خوب است گفت: یزد جزو استان‌های گروه الف کشور بوده است.

سلگی تصریح کرد: از آنجا که اکثریت قریب به اتفاق پروژه‌های این انجمن پایان پذیرفته، یک ظرفیت بسیار بالایی الان وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد و اقدام به ساخت مسکن جدید برای نیازمندان و اقشار کم درآمد جامعه کرد.

این مسئول ادامه داد: در این زمینه لازم است که بحث حمایت از انجمن فعال‌تر شود و به این وسیله به خانواده‌هایی که توان خانه‌دار شدن ندارند کمک کرد تا آنها هم از این مشکل خارج شوند.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور گفت: یکی از مشکلاتی که الان در بحث انجمن خیرین استان وجود دارد این است که تمام بار کار بر روی دوش مرکز استان قرار گرفته و در شهرستان‌ها انجمن نداریم.

سلگی خاطرنشان کرد: لازم است که ظرف مدت شش ماه این انجمن در شهرستان‌های استان یزد که ظرفیت کار دارند ایجاد شود تا فعالیت ساخت و ساز مسکن خیری در این شهرستان‌ها هم با قوت شروع شود.

وی افزود: الان 90 درصد کار صورت گرفته در مرکز استان است و باید از الان نگاه به سایر نقاط استان هم وجود داشته باشد به ویژه اینکه ساخت و ساز در شهرستان‌ها بسیار ساده‌تر از مرکز استان است.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز استان کشور تصریح کرد: آمار مربوط به دو معلولان استان یزد باید به روز شود و نسبت به ساخت واحد مسکونی برای آنها که حق قانونی‌شان است اقدامات لازم صورت پذیرد.


true
true
true